AL-KO

 

Robotické sekačky Robolinho® pracují tiše a bezpečně, jsou šetrné k vašemu trávníku a můžete je navíc propojit s vaší chytrou domácností nebo zahradou. Zatímco vy trávíte čas s vaší rodinou nebo relaxujete, robotická sekačka neustále pečuje o váš trávník a pokud vám chce něco sdělit, pošle vám zprávu přes aplikaci inTouch od AL-KO. Díky dvojitému systému žacích nožů s mulčovací technologií, je posekaná tráva rozmělněna na malé kousky, které jsou následně zapracovány zpět do podloží. Při pravidelné péči, kdy je tráva zkracována pouze o malý kousek, a tak se nemusíte obávat zelených bot ani chodidel. Mezi další výhody patří také průchodnost úzkými koridory od 60 cm, stoupání o sklonu 45% a několik programovatelných vstupních bodů. Pro dokonale upravený trávník na pár kliků...

Najděte si tu pravou sekačku od AL-KO pro váš trávník a spolehněte se na 50 let zkušeností se zahradní technikou, německým vývojem a vlastní výrobou v Rakousku. Pečlivě dbáme na snadné použití, sofistikovanou technologii, moderní design a inovativní vlastnosti všech našich produktů. Léta vývoje poznáte na precizních mechanismech a funkcích travních sekaček jako je centrální nastavení výšky sečení, variabilní pohon kol, startování klíčem, aerodynamické tělo a sběrný koš, kola s kuličkovými ložisky s hladkým chodem a integrovaná funkce mulčování.

Benzínové sekačky na trávu - používány po celá léta, dlouhodobě prověřené

Benzínové sekačky na trávu jsou klasikou mezi motorovými sekačkami. Můžete sekat velké travnaté plochy, svahy, obtížný terén a zahrady se spoustou stromů. Benzínové sekačky na trávu AL-KO jsou určeny pro zahrady o velikosti až 2 500 metrů čtverečních. Díky integrovanému pohonu kol u některých modelů sečení téměř nevyžaduje žádnou námahu.

| Benzínové sekačky na trávu jsou nezávislé: Benzínové sekačky zajišťují maximální nezávislost. Zejména ve větších zahradách s ovocnými stromy se elektrické sekačky rychle dostanou na hranici svých možností nebo jsou omezeny v používání kabelem.

| Vysoká tráva není (téměř) žádný problém: Sekačky mají problémy v určitém okamžiku, kdy tráva vyroste. Díky výkonným motorům a aerodynamickým tvarům tělesa byla u benzínových sekaček na trávu AL-KO tato hranice výrazně posunuta nahoru.

| Rychlé sekání velkých trávníků: Jakmile je sekačka spuštěna, může za velmi krátkou dobu posekat velkou plochu. Jelikož není sekačka napájena pomocí kabelu , je zaručena vysoká míra volnosti pohybu.

| Velké sběrné koše: Velké, snadno plnitelné sběrné koše, často dokonce s indikátorem stavu naplnění, zajišťují dlouhé intervaly sečení.

Elektrické sekačky na trávu - lehké a pohodlné, ideální pro malé a střední trávníky

Využíváme výhod elektromotoru a kombinujeme je s osvědčenými mechanickými prvky. Vše pro perfektní sekání trávníku. Díky tichému provozu jsou elektrické sekačky vhodné zejména do zahrad u řadových domků. Protože je nutný elektrický kabel, doporučujeme elektrické sekačky na trávu pro malé a střední zahrady do 900 metrů čtverečních pouze s několika stromy a jinými překážkami. Zaujme vás také její nízká hmotnost, pohodlný provoz, bezúdržbový motor bez emisí a krásný řez trávníku.

| Snadná manipulace

| Bezemisní, tichá práce díky elektromotoru

| Nízká hmotnost: Pro snadnou manipulaci

| Sekání blízko okrajů: Díky speciální tvaru tělesa sekačky můžete bez problémů sekat podél zdí a plotů.

| Mulčování : Mulčovací klín lze zasunout bez nářadí. Obzvláště jemné odřezky trávy jsou zapracovány do trávníku jako přírodní hnojivo.

| Snadná přeprava: Díky integrovanému madlu na přední straně tělesa (u některých modelů) lze sekačku snadno přepravovat. Sekačku na trávu lze převážet a skladovat se sklopenou rukojetí a vyjmutým sběrným košem.

Akumulátorová sekačka na trávu: žádné výfukové plyny, žádné kabely - plná sekací síla pro malé až středně velké zahrady

Naše akumulátorové sekačky jsou ideální pro zahrady do velikosti 700 metrů čtverečních. Rozhodněte se pro sekačku na trávu s baterií, pokud chcete lehké a praktické zařízení, které můžete flexibilně a snadno používat s velkým pracovním poloměrem. Srdcem akumulátorové sekačky AL-KO je vysoce kvalitní Li-ion baterie. Lithium-iontová technologie zajišťuje, že se baterie sama nevybíjí, a zabraňuje tzv. paměťovému efektu, který by snižoval efektivní kapacitu baterie. U baterií z řady Energy Flex a 36 V poskytují světelné diody spolehlivé informace o aktuální úrovni nabití. Vždy se tedy můžete spolehnout na výkonné zařízení.

Akumulátorové sekačky na trávu jsou skutečné lehké , lze je snadno přepravovat a skladovat. Za tímto účelem mají některé modely sklopné madla.

Před startem

Velmi důležité: Než spustíte benzínovou sekačku na trávu, měli byste nejprve zkontrolovat, zda je v nádrži benzín. Pokud máte čtyřtaktní benzínovou sekačku na trávu, musíte zkontrolovat hladinu oleje (měrkou). Ta je vidět na měrce.

Začněte správně

Nejprve je nejlepší sekačku postavit na rovný povrch, samozřejmě bez kamenů - ještě ne na trávník, který chcete sekat. Tráva může ztěžovat startování.

Sečení

Pravidlem ve střední Evropě je: výška trávníku 4–6 cm je ideální. Ať u akumulátorové, elektrické nebo benzinové sekačky na trávu  je ideální trávník zkrátit o 1/3 výšky, v suchých měsících buďte opatrní, jinak může trávník vyschnout.

Co dělat, když se motor „ulije“?

Mluví se o „ulití“, když se do zapalovací komory dostane z karburátoru příliš mnoho paliva. Řešení je jednoduché: vyšroubujte zapalovací svíčku, opatrně ji osušte nebo v případě potřeby vyměňte za jinou svíčku.

Zazimování

Aby bylo možné ideálně připravit motor benzinových sekaček na zimní fázi odpočinku, měli byste se nejprve podívat na obsah nádrže. Jelikož palivo, které se delší dobu nepoužívá,vodnatí a ztrácí zápalnost, měla by se nádrž vyprázdnit. Chcete-li odstranit poslední kapku benzínu, je nejlepší nechat motor běžet na volnoběh, dokud se sám nezastaví. Výměnu motorového oleje provádějte podle pokynů výrobce  motoru. Také byste měli zkontrolovat zapalovací svíčku benzínové sekačky. Pokud chcete prodloužit životnost sekačky, měli byste sekačku předat na údržbu odbornému servisu.

Špičková péče pro váš trávník

Se zahradními traktory AL-KO a solo® by AL-KO je práce na zahradě opravdovým zážitkem. Nechte se přesvědčit kvalitou a přednostmi našich špičkových traktorů. Osvědčené čtyřtaktní motory a šířka záběru až 125 cm dělají ze zahradních traktorů nepostradatelné pomocníky pro jakoukoliv činnost na zahradě a v jejím okolí od jara do zimy. Jakmile usednete za volant, ihned pocítíte, jak pohodlná a příjemná může být práce s našim zahradním traktorem. Jednoduše otočte klíčkem a sešlápněte plyn. Široké pneumatiky, měkčený volant a přehledně rozmístěné ovládací prvky zaručují přesné ovládání a dokonalé výsledky. Všechny zahradní traktory AL-KO a solo® by AL-KO jsou vyvíjeny inženýry v Německu a vyráběny v rakouském závodě v Obdachu.

Užitečné tipy

Srovnatelné s vozem prvotřídní třídy nabízejí trávníkové traktory AL-KO maximální pohodlí a kvalitu. A sekačky nabízejí maximální jízdní komfort i v obtížném terénu.

Široká nabídka nabízí to správné zařízení pro každého. Od šířky záběru od 92 cm do 125 cm, pro jezdce dokonce od 62 cm, 1 nebo 2 válce, a v nejrůznějších variantách vybavení.

| Výkonné čtyřtaktní motory

| Velké záchytné boxy, které lze snadno vyprázdnit - s akustickým signálem hladiny

| Hluboký krok a spousta prostoru pro nohy

| Široké pneumatiky pro přilnavost k trávníku

| Vnější tryska nádrže

| Pedály vpřed a vzad uspořádané vedle sebe

Zahradní sekačky a zahradní traktory od AL-KO: Čistá radost z jízdy

Nastupte, posaďte se, odjeďte, bavte se. Hluboký schod, dostatek prostoru pro nohy, nastavitelné sedadlo a snadno přístupné ovládací prvky udělají sečení radost. Jednou z kvalitativních vlastností našich sekaček na trávu je také prostorový rám, který zajišťuje maximální stabilitu a nejlepší jízdní vlastnosti. To znamená, že i v obtížném terénu jste vždy v bezpečí a pohodlí. Nízké těžiště minimalizuje riziko převrácení a umožňuje sečení s traktorem na trávu i na svazích.

Mimořádně široké pneumatiky a jedno nebo dvouválcový čtyřtaktní motor poskytují dostatek výkonu a rychlosti. Za soumraku nebo ve velmi stinném terénu u mnoha modelů jednoduše zapnete jasné xenonové světlomety. Ať už se jedná o ovladatelný základní model s nejlepším poměrem ceny a výkonu, nebo o pohonnou jednotku s velkým výkonem pod kapotou: Jednoduše si objednejte travní traktor dle vašeho výběru ze solo od AL-KO a odborník jej dodá na vaše zahrada připravena k použití. Můžete se spolehnout na osvědčený standard AL-KO pro prvotřídní servis a záruku.