čistění

HONDA » čistění

MOTOROVÝ FUKAR

Motorový fukar na listí Honda umožní snadno a kdekoliv uklidit podzimní zahradu. Díky mini čtyřtaktnímu motoru je navíc velmi tichý a ekologický.

KOLOVÉ SNĚHOVÉ FRÉZY

Kolové sněhové frézy jsou určené pro majitele rodinných domů, zahrad, objektů s přilehlými chodníky a jiných pozemků v nižších nadmořských výškách nebo všude tam, kde v zimě napadne jen slabší vrstva sněhu a to ještě nepravidelně. Všude kolem nás jsou úzká a málo přístupná místa kde se také musí sníh uklidit a zamést, ale velká komunální technika se sem nedostane. Výjezd z garáže nebo zahrady rodinného domku je potřeba zprůjezdnit a samozřejmě veřejný prostor a chodníky musí být také schůdné a uklizené. I malá vrstva několika centimetrů sněhu dovede znepříjemnit život. Řešením bývají různá sněhová hrabla, lopaty, škrabky a smetáky. To ovšem vyžaduje notnou dávku fyzických sil a také času. Ale co když je nutné sníh nejenom odhrnout a odmést, ale i odhodit dále? Ke slovu přichází kompaktní, skladná a obratná kolová sněhová fréza, která Vám život ulehčí, práci usnadní a urychlí a pomůže udržovat zimní komunikace ve schůdném a sjízdném stavu. Kolové sněhové frézy jsou výkonné a velmi šetrné k odklízenému povrchu, je s nimi velmi snadné manévrování např. při manipulaci v garáži. Nevýhodou ovšem je nízká trakční schopnost kol na zasněženém povrchu, kola začínají brzy prokluzovat a fréza se zastaví. Jen částečně napomáhají sněhové řetězy. Pak je nutné fréze v jízdě vpřed pomáhat tlačením a jste na tom obdobně jako s hrablem.

PÁSOVÉ SNĚHOVÉ FRÉZY

Zvláště na horách, v horských oblastech, ve vyšších polohách a nadmořských výškách, tam, kde pravidelně napadne velké množství sněhu nebo se tvoří silně zavátá místa a závěje se velmi osvědčily pásové sněhové frézy. Všude kolem nás jsou úzká a méně přístupná místa odkud se také musí sníh uklidit, ale velká komunální technika se sem nedostane. Výjezd z garáže nebo zahrady rodinného domku je potřeba zprůjezdnit a samozřejmě veřejný prostor a chodníky musí být také schůdné a uklizené, manipulační prostory průmyslových objektů, benzínových čerpacích stanic, parkoviště horských hotelů a penzionů atd. je nutné okamžitě zprůjezdnit. Pásové sněhové frézy Honda mají vynikající trakční schopnost a výbornou prostupnost terénem, dobře drží stopu při úklidu sněhu ve svahu a nepoškozují povrch. Větší příval sněhu můžete uklízet po vrstvách. Pásy posunují frézu bez problému i do velké vrstvy sněhu a sílu odebírané vrstvy sněhu lze nastavit podle aktuálních podmínek. Pásová sněhová fréza je schopna se pohybovat za každých podmínek aniž by bylo nutné jí pomáhat tlačením. Komfortní ovládání je umocněno elektrickým ovládáním výšky a směru odhozu sněhu a na cestu si posvítíte LED výkonným světlometem. Pásové frézy Honda svým výkonem umožňují odklízení sněhu od 37 t/hod až po 65 t/hod. Podle šíře záběru si můžete vybrat z nabídky od 60 cm až do 81 cm. Pokud odklízíte větší nebo členitější plochu, oceníte tzv. hydrostatický pojezd, který vám umožňuje plynule regulovat rychlost pojezdu jak vpřed, tak i vzad přesně podle potřeb obsluhy.